Krzysztof Bończak

Krzysztof Bończak jest właścicielem firmy o nazwie Extravaganza Business Services (http://www.extravaganza.com.pl/) zajmującej się rozwiązaniami wykorzystującymi sztuczną inteligencję, automatyzacją procesów, inteligentnymi urządzeniami autonomicznymi, rozwiązaniami opartymi o technologię blockchain, bezpieczeństwem danych, wsparciem pracy zespołów rozproszonych wykonujących pracę zdalnie z zachowaniem zasad i wytycznych architektury zwinnej oraz wdrażaniem tych zasad w zespołach wytwórczych.

Extravaganza Business Services jest członkiem NVIDIA Inception Program.

Krzysztof jest autorem książki o tytule „W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” (https://ksiegarnia.pwn.pl/W-poszukiwaniu-zwinnosci-w-architekturze-systemow-IT,706762997,p.html) wydanej przez PWN w roku 2017. Książka opisuje zasady towarzyszące podejściu zwinnemu do architektury systemów IT.

Krzysztof zdobył wykształcenie w zakresie: Executive MBA in IT, informatyka – sieci komputerowe i teleinformatyczne, fizyka techniczna – fizyczne miernictwo komputerowe.

Krzysztof posiada 15 lat doświadczenia w zakresie architektury IT i EA, integracji systemów korporacyjnych, budowania systemów rozproszonych, analizy, zbierania i dekompozycji wymagań, wspierania procesów sprzedażowych, zarządzania zespołami przy wykorzystaniu podejścia tradycyjnego jak i zwinnego. Współpracował z sektorem publicznym oraz bankowym w Polsce jak i sektorem prywatnym w USA i Australii.